Strony mobilne – kompedium wiedzy


Strony mobilne dla firm


Wraz z rozwojem i zwiększającą się sprzedażą urządzeń mobilnych coraz więcej firm jest zainteresowanych publikacją swoich treści na urządzeniach mobilnych (tabletach i nowoczesnych telefonach komórkowych zwanych smartphonami). Zapewnia to dotarcie do większej ilości klientów zwłaszcza w niższym pułapie wiekowym oraz do osób poszukujących rozwiązań lub firm „adhoc” z poziomu telefonu. Jest to szczególnie ważne gdyż statystyki pokazują, że „90% klientów wyszukujących firmy przez urządzenia mobilne kontaktuje się z nimi w ciągu 24h”.  Strony mobilne dla firm są opracowywane według trzech rozwiązań:

 • -osobna podstrona dla urządzeń przenośnych,

 • -strona responsywna ( strona, której wymiary dostosowując się do wymiarów urządzenia przenośnego),

 • dedykowana aplikacja kontaktująca klienta bezpośrednio z firmą,


 • Dlaczego strona mobilna jest to ważna dla mojej firmy?


  Z dwóch względów – po pierwsze standardowe strony nie wczytują się tak łatwo jak aplikacje mobilne stąd tracisz potencjalnych klientów dla swojej firmy, po drugie jest to już dziś ważny element obecności Twojej strony www w sieci (ściślej rzecz biorąc - posiadanie strony zoptymalizowanej pod urządzenia przenośne jest ważnym czynnikiem oceny strony przez wyszukiwarki). Strony i aplikacje mobilne pozwalają w łatwy sposób skontaktować się z Twoją firmą klientom z całego świata. Dzięki rozwojowi technologii, mogą oni przeglądać katalog Twoich usług będąc w podróży, w drodze do pracy lub wypoczywając na wakacjach. Opcja przydatna dla firm pozyskujących klientów z zagranicy oraz przedsiębiorstw zajmujących się działalnością usługową.


  Kto kupuje najczęściej strony mobilne?


  Firmy usługowe, lokalne przedsiębiorstwa, firmy, których klientami są młode osoby oraz pro-aktywni przedsiębiorcy pragnący zwiększać zyski w szybkim tempie i jednocześnie przewagę na swoją konkurencją w branży. Zazwyczaj są nimi zainteresowani przedsiębiorcy mający wysoką marżę na swoich produktach, gdyż każdy dodatkowy kontrakt to dla tych firm to zwiększenie wyników finansowych ich firm. Bardzo często ze stron mobilnych korzystają również firmy handlowe, budujące portfel perspektywicznych klientów.


  Aplikacje mobilne dla firm Android i iOs.


  Dla naszych klientów oferujemy również dostęp do nowoczesnych programów i aplikacji mobilnych. Wszystkie programy, strony i aplikacje przygotowujemy wspólnie z naszymi klientami w oparciu o aktualne technologie.


  Na każdym etapie tworzenia klient jest informowany o postepach w tworzeniu oprogramowania. Aplikacje mobilne pozwalają dotrzeć z informacjami do klientów na całym świecie, skutecznie promując twój biznes.


  To ważny kanał, gdyż ponad 44% internautów używa smartfonów i urządzeń mobilnych do przeglądania internetu i do zakupów w sieci. Dobrze opracowana aplikacja mobilna wraz ze sprawną kampanią może z powodzeniem stanowić odrębny kanał sprzedaż firmy.


  Oferujemy aplikacje mobilne dedykowane na systemy Android i iOS, mogące zostać umieszczone w GooglePlay oraz AppStore.


  Youtube.com – promocja firmy i produkcja filmów


  Youtube.com to obecnie 2 największa na świecie wyszukiwarka na świecie. Sposobów na promocję firmy w tym kanale jest naprawdę wiele. Począwszy od teaserów reklamowych, poprzez reklamy na filmach instruktażowych skończwszy.


  Sam Youtube to również wygodne narzędzie do umieszczania informacji na temat nowych produktów w firmie oraz relacji z najnowszych wydarzeń.


  Dla naszych partnerów przygotowujemy profesjonalne teledyski oraz relacje z eventów. Wszystkie materiały tworzymy przy współpracy z agencja reklamową 3Oranges

  Ile kosztuje zrobienie strony mobilnej dla firmy?

  W zależności od ilości podstron i stopnia skomplikowania budowy koszt stworzenia takiej witryny waha się między 1900 zł a 50 000 zł w przypadku rozbudowanych aplikacji. Czas realizacji zamówienia od 10 do 45 dni roboczych.


  Na koniec jak zawsze wraca pytanie: czy warto?

  Jeśli jesteś odpowiedzialnym przedsiębiorcą, budujących perspektywicznie swój biznes – koniecznie zainteresuj się tym tematem. Pomyśl sam – jeśli Twoja firma sfinalizuje co najmniej 4 transakcje kwartalnie więcej z klientami pozyskanymi tym kanałem – o ile wzrośnie wartość Twoich przychodów? Strony świetnie pozycjonują Twój biznes i zwiększają zasięg dotarcia do klientów.


  Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym na Facebook.com

  Marketing internetowy

  img

  Tworzenie stron i serwisów

  Zobacz jak budujemy witryny internetowe wspólnie z naszymi klientami.

  img

  Pozyskiwanie klientów

  Sama strona w Internecie to za mało, dlatego budujemy dla klientów strategię pozyskiwania klientów i utrzymania ruchu na stronie.

  img

  Reklama w Facebook.com

  Dlaczego warto pokazać firmę w największym serwisie społecznościowym na świecie?


  tworzenie stron www

  Co nas wyróżnia?

  Koncentrujemy się na rozwiązaniach podnoszących widoczność strony w wyszukiwarkach internetowych, ułatwiających pozyskiwanie klientów oraz na działaniach pozwalających firmom zwiększać zyski. Wszystkie detale wspólnie omawiamy razem i razem budujemy witrynę. Podsumowując: skupiamy się na konkretach.

  Blog firmowy IT w biznesie

  Jak zbudować stronę www dla firmy - najczęściej zadawane pytania

  Jak zarabiać w Internecie?

  Zobacz najnowsze wydarzenia z życia naszej firmy i branży IT