Projektowanie stron internetowych


budowa stron www

Budowa i konfiguracja stron www - najczęściej zadawane pytania:

Stworzenie efektywnej strony www nie jest trudnym zadaniem lecz warto pamiętać o kilku ważnych jej aspektach. Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania dotyczące współpracy firm i osób indywidualnych z projektantami stron internetowych.


Czy muszę posiadać własną domenę (nazwę strony www) aby stworzyć serwis w sieci?


Niekoniecznie, firma może zarezerwować dla Państwa domenę lub przekierować ją na serwer gdzie znajduje się strona internetowa. Prawo własności do domeny należy do zleceniodawcy.


Zleceniodawca ponosi później koszt jej odnowienia (zazwyczaj raz do roku). Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku serwera – firma IT może wykupić dla Ciebie takie konto u innego dostawcy. Tak więc nie musisz posiadać własnej domeny i serwera by zlecić komuś wykonanie strony www.


Jak długo trwa stworzenie strony www?


W zależności od stopnia skomplikowania i wymagań klienta od 7 do 45 dni w przypadku zaawansowanych projektów wymagających specjalistycznego kodu. Dużym ułatwieniem czasowym jest posiadanie własnych fotografii, tekstów oraz materiałów graficznych ze strony klienta zamawiającego.


Jeśli masz w głowie projekt wizualny jak powinna wyglądać strona – przedstaw go pracownikom firmy IT. Ważna zasada – pamiętaj, że wykonanie strony to nie konkurs piękności – nie wygrywa najładniejsza, lecz ta która skutecznie pozyskuje klientów (notabene ładne strony mają niski wskaźnik konwersji i rzadko skuteczne wezwania do działania angażujące klientów).


Czy budowę strony internetowej i pozycjonowania przeprowadzić samemu czy zlecić zewnętrznej firmie?


Jeśli dysponujesz odpowiednią wiedzą z zakresu informatyki i pozycjonowania nic nie stoi na przeszkodzie abyś wykonywał tę czynności sam. Pamiętaj jednak, że jest to wiedza, która szybko się dezaktualizuje i konieczne jest śledzenie nowości w branży.


Jeśli jednak jej utrzymanie i obsługa koliduje z codziennym prowadzeniem firm i obsługą klientów – rozważ powierzenie tej czynności zewnętrznej firmie. Bardzo często dochody z dodatkowych kontraktów zrealizowanych z klientami wielokrotnie przewyższają koszt obsługi strony przez zewnętrzną firmę.

Ważna sprawa – jeśli długofalowo budujesz biznes w sieci unikaj taniego pozycjonowania typu “blast”, czy dopisywanie strony do niskiej jakości katalogów. Naraża to Twoją domenę na tzw filtr (karę ze strony wyszukiwarki), a w skrajnych przypadkach na usunięcie z indeksu.


Firmy zajmujące się profesjonalnym projektowaniem – skupiają się na rozwiązaniach pozyskujących klientów i unikają podstawowych błędów np. źle dobrana domena, przeładowanie strony grafiką, efektami multimedialnymi czy zły dobór fraz kluczowych. Kolejnym atutem jest możliwość precyzyjnego dotarcia do klientów firm. W marketingu nie chodzi o to, aby wydawać dużo pieniędzy i wygrywać konkurs popularności, lecz o to aby trafiać do właściwych odbiorców, generujących zyski dla firmy.


Czy to prawda że firmy IT potrafią w krótkim czasie wygenerować duży ruch ze strony użytkowników np. 25 000 odwiedzin miesięcznie?


Tak, przy założeniu, że klient posiada minimalny budżet na reklamę nie jest to nic trudnego. Firmy posiadają wykupione abonamenty u innych usługodawców stąd nie jest to dla nich nic trudnego. Biorąc pod uwagę skalę działania w internecie, można dotrzeć do dużo większej grupy odbiorców na przestrzeni krótkiego czasu.

Czy możliwa jest przebudowa już istniejącej strony i jej późniejsza aktualizacja ze strony firmy?


Jak najbardziej. Wymaga to podania danych dostępowych do serwera i domeny. Wspólnie z klientami omawiamy zmiany do wprowadzenia. Jeśli firma publikuje szybko zmieniające się dane i jej strona wymaga aktualizacji – może do tego upoważnić zewnętrzną firmę.

Czy można zatrudnić firmę do obsługi Fanpage'a i prowadzenia bloga?


Tak, jest to zazwyczaj usługa abonamentowa w firmach IT. Za ustalony miesięczny abonament firma pozyskuje nowych fanów, klientów i aktualizuje wpisy na blogu.

Chciałbyś stworzyć stronę www lub unowocześnić już istniejącą? Interesujesz się nowoczesnymi technologiami i chciałbyś je wprowadzić w swojej firmie?

Napisz do nas na adres: office@dakid-brokers.pl nasi konsultanci szczegółowo opracują dla Ciebie najbardziej korzystne rozwiązania. Przekonaj się sam jak łatwo możesz wypromować swój biznes i cyklicznie zwiększać dochody.

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go swoim znajomym:

Marketing internetowy

img

Tworzenie stron i serwisów

Zobacz jak budujemy witryny internetowe wspólnie z naszymi klientami.

img

Pozyskiwanie klientów

Sama strona w Internecie to za mało, dlatego budujemy dla klientów strategię pozyskiwania klientów i utrzymania ruchu na stronie.

img

Reklama w Facebook.com

Dlaczego warto pokazać firmę w największym serwisie społecznościowym na świecie?

img

Strony mobilne

Dlaczego warto zainwestować w technologie mobilne?

img

WWW websites for companies

.Pro-service B2B

Co nas wyróżnia?

Koncentrujemy się na rozwiązaniach podnoszących widoczność strony w wyszukiwarkach internetowych, ułatwiających pozyskiwanie klientów oraz na działaniach pozwalających firmom zwiększać zyski. Wszystkie detale wspólnie omawiamy razem i razem budujemy witrynę. Podsumowując: skupiamy się na konkretach.

Blog firmowy IT w biznesie

Jak zbudować stronę www dla firmy - najczęścięj zadawane pytania

Zobacz najnowsze wydarzenia z życia naszej firmy i branży IT